Обстеження у сімейного лікаря. Що можна пройти безоплатно?

Нагадуємо, що кожен пацієнт який успішно підписав декларацію з лікарем первинної медичної допомоги (ПМД), має право отримати визначений перелік лабораторних та діагностичних досліджень.

Внутрішньо переміщені особи мають ті самі права, що й інші громадяни України. Тож, якщо людина звертається по медичну допомогу, їй не можуть відмовити через відсутність декларації.

Однак, хочемо зауважити, що внутрішньо переміщеним особам все-таки варто обрати сімейного лікаря, до якого вони постійно звертатимуться у разі потреби, та переукласти з ним декларацію. Це покращить доступ до медпослуг: наприклад, дозволить оперативніше отримувати рецепти за програмою «Доступні ліки».

Безпосередньо на прийомі лікар може оглянути пацієнта, провести скринінг на певні захворювання та зробити швидкі тести на інфекційні захворювання.

Безоплатно можна пройти:

– інструментальну діагностику: електрокардіографію, пікфлуометрію (пікову швидкість видиху для оцінки дихальної системи), вимірювання гостроти зору; отримати направлення для консультації з лікарем-спеціалістом;

– раннє виявлення ВІЛ, туберкульозу, гепатитів, інфекцій, які передаються статевим шляхом.

Крім того, пакет включає такі аналізи, як: загальний аналіз крові, сечі; аналіз рівня холестерину та глюкози в крові.

Зазначимо, що для проведення лабораторних досліджень лікар виписує направлення та направляє пацієнта до лабораторії.

Однак, наголошуємо, такі витратні матеріали як пробірка для аналізу крові, рукавички, шприц, спиртова серветка/вата/спирт тощо пацієнт НЕ МАЄ сплачувати додатково. Адже усі витратні матеріали входять до вартості послуг ПМД, які оплачує за договором Національна служба здоров’я України.

За необхідності лікар ПМД може направити пацієнта на інші аналізи або до лікаря іншої спеціалізації.