ОГОЛОШЕННЯ!!!

Шановні жителі Бобровицької та Новобасанської територіальних громад, всі, хто ще не уклав декларацію з лікарем чи має бажання переукласти, запрошуємо до нашого Центру.

До медичної спільноти КНП «Бобровицький центр первинної медико-санітарної допомоги», після проходження навчання приєднались два лікарі загальної практики – сімейні лікарі:

 1. Носач Оксана Миколаївна. Здійснювати надання допомоги буде в Бобровицькій міській амбулаторії за адресою м. Бобровиця, вул. О.Бичка 1, кабінет № 2.Графік приймання пацієнтів: понеділок – четвер з 9:00 до 13:00 год., п’ятниця з 9:00 до 12:00 год.
 2. Кушніренко Борис Миколайович. Здійснювати надання допомоги буде в Новобиківській сільській амбулаторії за адресою с. Новий Биків, вул. Центральна 4.Графік приймання пацієнтів: понеділок – четвер з 9:00 до 13:00 год., п’ятниця з 9:00 до 12:00 год.

«Моє здоров’я, моє право»

7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь створення, а точніше прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у 1948 році.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ця тема має на меті сприяти праву кожного, будь-де, мати доступ до медичних послуг, освіти та інформації. Це право кожної людини, включаючи людей, які живуть з ВІЛ, на профілактику та лікування, право приймати рішення про своє здоров’я та право на поважне та гідне ставлення. Він також зосереджується на сприянні доступу до питної води, чистого повітря, якісного харчування, якісного житла, гідних умов праці та навколишнього середовища та свободи від дискримінації для всіх верств суспільства.

Для України зазначена тема відгукується максимально, адже в умовах війни мільйони українців вимушено опинилися в скрутному становищі, не маючи доступу до медичних послуг, якісних продуктів харчування та питної води, а також не маючи можливості на задовільні побутові умови, повноцінний сон тощо. Всі ці фактори значно вплинули на фізичне та психічне здоров’я українців.

• Немає фізичного здоров’я без психічного здоров’я. Психічне здоров’я є основою вашого загального благополуччя. Дуже важливо щодня керувати своїм емоційним здоров’ям і оцінювати його. Крім того, не соромитися звертатися за допомогою до фахівця, коли це необхідно.

• Забезпечення здорового циклу сну також є важливим аспектом. У теперішніх обставинах важко підтримувати здоровий цикл сну. Однак для підтримання кращого самопочуття та збереження здоров’я потрібно використовувати доступні методи, які допоможуть краще спати. Ми завжди закликаємо бути уважними до здоров’я власного та ваших близьких.

• Як відомо, краще попередити, ніж лікувати. Регулярні огляди допоможуть запобігти та вчасно діагностувати захворювання. Регулярні обстеження можуть допомогти Вам і Вашій родині запобігти багатьом захворюванням.

«Моє здоров’я-моє право». Цей девіз нагадує, що право на здоров’я — одне з базових прав людини. Будь-який житель Землі повинен мати можливість вести здорове життя, незважаючи на стать, вік чи статус. Тож охорона здоров’я громадян – основне завдання нашої держави!

Будь ласка, бережіть себе та близьких.
Все буде Україна
💙💛

ПОДЯКА ЗА ДОПОМОГУ

Колективи КНП «Бобровицький центр первинної медико-санітарної допомоги» та «Бобровицька опорна лікарня» Бобровицької міської ради Чернігівської області висловлює ЩИРУ ПОВАГУ ТА ПОДЯКУ Anna Bietina, Vladimir Bachinsky та небайдужим людям із США які постійно допомагають пацієнтам наших закладів охорони здоров’я.

Ми знову отримали чергову допомогу у вигляді допоміжних засобів реабілітації, хірургічних інструментів, перев’язувальних матеріалів, памперсів для лежачих хворих дітей та дорослих тощо.

Щиро дякуємо за співпрацю!

СПІВПРАЦЯ З ОГАНІЗАЦІЄЮ «ЛІКАРІ СВІТУ»

Колектив Комунального некомерційного підприємства «Бобровицький центр первинної медико-санітарної допомоги» Бобровицької міської ради постійно працює над розширенням медичних послуг та покращенням умов комфортного перебування пацієнтів у наших закладах.

Щиро дякуємо Філії Асоціації «Medicos del Mundo» в Україні за співпрацю та надання гуманітарної допомоги медичним закладам нашого ЦПМСД.

Філія Асоціації «Medicos del Mundo» в Україні ( організація Лікарі Світу) надала в Бобровицьку лікарську амбулаторію 10 Банкеток зі спинкою МБС  для покращення умов перебування пацієнтів у закладі.

Щиро дякуємо кожному, хто підтримує охорону здоров’я в Україні та наближає нашу ПЕРЕМОГУ!

Порядок надання домедичної допомоги постраждалим при підозрі на гострий інфаркт міокарда

Інфаркт міокарда – крайній ступінь ішемічної хвороби серця, який
характеризується розвитком ішемічного некрозу ділянки міокарда, що виник
внаслідок абсолютної або відносної недостатності кровопостачання у цій
ділянці.
Найчастіше інфаркт міокарда виникає у хворих, що вже мають
діагностовану ішемічну хворобу серця. У хворого виникає біль за грудниною
(який може іррадіювати у ліве плече, ліву частину нижньої щелепи, спину),
холодний піт, страх смерті. Больовий напад не знімається стандартною дозою
нітратів, яка дається тричі протягом 30 хвилин. Фізична активність обмежена.
Ознаки гострого інфаркту міокарда:
1) дискомфорт в центрі грудної клітки;
2) стискаючий, тягнучий біль за грудиною;
3) ниючий біль в грудній клітці з іррадіацією
в ліву руку, шию, нижню щелепу;
4) немотивоване відчуття страху;
5) раптова задишка;
6) холодний піт, нудота, запаморочення.
Послідовність дій при наданні домедичної
допомоги постраждалим при підозрі на гострий
інфаркт міокарда:
1) перед наданням допомоги переконатися у
відсутності небезпеки та за її відсутності перейти
до наступного кроку;
2) заспокоїти постраждалого та пояснити свої
подальші дії;
3) здійснити виклик екстреної медичної допомоги та дотримуватись
вказівок диспетчера прийому виклику;
4) надати постраждалому максимально зручного для нього положення;
5) розстібнути стискаючі елементи одягу у постраждалого;
6) забезпечити надходження свіжого повітря в приміщення, де
знаходиться постраждалий;
7) при можливості дати постраждалому розжувати таблетку кислоти
ацетилсаліцилової у дозі 162-325 мг (незалежно від прийому інших
препаратів) за умови відсутності у нього алергічної реакції;
8) забезпечити постійний нагляд за постраждалим до приїзду бригади
екстреної (швидкої) медичної допомоги;
9) при погіршенні стану постраждалого до приїзду бригади екстреної
(швидкої) медичної допомоги повторно здійснити виклик екстреної медичної
допомоги;
10) за можливості зібрати у постраждалого максимально можливу
інформацію стосовно точного часу початку захворювання та можливих

обставин, які з цим пов’язані. Всю отриману інформацію передати
працівникам бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або диспетчеру
служби екстреної медичної допомоги.
Якщо до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги
постраждалий втратив свідомість, слід перейти до Порядку надання
домедичної допомоги дорослим при раптовій зупинці кровообігу,
затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09 березня
2022 року № 441.

Про проведення щорічної регіональної інформаційно-просвітницької акції «Жінки, знайте свої права»

У рамках виконання законів України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про протидію торгівлі людьми», Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.10.2020 № 1544-р (зі змінами), Плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року у Чернігівській області, затвердженого розпорядженням начальника обласної військової адміністрації від 01.06.2023 № 323 в області традиційно щорічно напередодні Міжнародного жіночого дня (лютий-березень) проводиться регіональна інформаційно-просвітницька акція «Жінки, знайте свої права», яка більше 10 років поспіль була ініційована громадською організацією «Спілка жінок України».

Мета акції – підвищення рівня обізнаності жінок щодо їх прав, поінформованості про шляхи попередження та інструментів протидії дискримінації за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, попередження та зупинення усіх форм насильства стосовно жінок і дітей, торгівлі людьми, розвитку жіночого лідерства у всіх сферах та на всіх рівнях.

Українська держава в процесі розбудови нового суспільного та державного устрою підтвердила свою прихильність до демократичних принципів, серед яких одним з основоположних є принцип рівності жінок і чоловіків.

Політична воля до досягнення ґендерної рівності в суспільстві, подолання всіх форм дискримінації за ознакою статі закріплена Конституцією України і законодавчо забезпечена. Підтвердженням цьому є приєднання України до Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок – найважливішого базового документу, який регламентує діяльність держави у сфері формування та реалізації політики рівних прав і можливостей.

Чимало жінок не усвідомлюють своїх прав, не знають про рух на їх захист і розглядають систему прав людини, як щось абстрактне, що їх не стосується. Хоча активна діяльність, у першу чергу, таких міжнародних організацій як ООН, МОП, ОБСЄ та ін., упродовж останніх десятиліть зробила права жінок більш окресленими, зараз нагальне завдання полягає у тому, аби зробити їх досяжними.

Жінки і чоловіки мають право на рівність у користуванні й захисті всіх прав людини й основних свобод у політичній, економічній, соціальній, культурній, громадській чи будь-якій іншій сфері. Ці права включають, зокрема:

 • право на життя; право на рівність;
 • право на свободу й особисту недоторканність;
 • право на рівний захист законом;
 • право бути вільним від усіх форм дискримінації;
 • право на найвищий з досяжних рівень фізичного і психічного
 • право на справедливі і сприятливі умови праці;
 • право не бути відданим на катування чи інше жорстоке нелюдське чи принизливе поводження чи покарання.

Кожен має право на рівний захист відповідно до закону, без дискримінації за будь-якою ознакою.

Важливо вміти вирізняти та попереджати прояви дискримінації та ґендерного насильство, а також допомагати тим, хто від них потерпає. Тисячі жінок, потерпають від різноманітних проявів дискримінації та ґендерного насильства, найчастіше – у власних сім’ях та на роботі.

Багато людей роками терплять це, тому що не знають своїх прав.

За порушення законодавства про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків громадяни і посадові особи несуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Якщо жінка чи чоловік вважають, що вони стали жертвами дискримінації за ознакою статі чи ґендерного насильства, то вони можуть звернутися зі скаргою чи заявою про порушення своїх прав до:

 • Уповноваженого(ої) Верховної Ради України з прав людини;
 • Спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань рівних прав та можливостей жінок і чоловіків (Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту);
 • Уповноважених осіб з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування;
 • Правоохоронних органів;
 • Суду.

Враховуючи те, що найбільше прямих дискримінаційних проявів спостерігається у сфері зайнятості, допомогу у відстоюванні своїх прав та законних інтересів працюючій особі можуть надати профспілки. Саме профспілкові організації та об’єднання на сучасному етапі повинні домагатися реалізації можливостей гідної праці для жінок, створення належних робочих місць і дотримання прав жінок і чоловіків у сфері праці.

Лабораторні дослідження швидко і безоплатно можуть отримати жителі Бобровицької та Новобасанської громад

З початку лютого 2024 року у Бобровицькому ЦПМСД з’явилася можливість отримувати нові діагностичні послуги прямо в амбулаторіях та не витрачати час на доїзд до іншого закладу. В чотирьох амбулаторіях закладу в Бобровиці, Новій Басані, Новому Бикові та Кобижчі можна швидко і безоплатно пройти обстеження та отримати результати:

 • загального аналізу крові,
 • глюкози в цільній крові,
 • холестерину крові,
 • аналізу на С-реактивний білок,
 • глікованого гемоглобіну, ШОЕ та інших лабораторних досліджень.

Усі ці дослідження надаватимуться пацієнтам безкоштовно, оскільки вони входять до переліку діагностичних послуг, передбачених договором з НСЗУ за державною Програмою медичних гарантій (ПМГ). Для отримання послуг необхідно звернутися до свого сімейного лікаря та отримати направлення.

Також амбулаторії громад стануть комфортнішими для пацієнтів та працівників, завдяки оновленню меблів, що дозволить очікувати прийому та проводити прийом в кращих умовах. Завдяки закупівлі нових комп’ютерів та принтерів медичний персонал зможе оперативніше вносити дані пацієнтів в електронні картки та більше часу приділяти роботі із пацієнтами.

 Закупівля обладнання була здійснена командою Бобровицького ЦПМСД завдяки втіленню гранту в рамках Відкритої грантової програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги» Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Колектив Бобровицького ЦПМСД за підтримки керівництва Бобровицької міської ради постійно працює та шукає шляхи щодо покращення якості та доступності медичних послуг для населення, а також комфортної роботи медичного персоналу.

ПОДЯКА ЗА СПІВПРАЦЮ

Колектив Комунального некомерційного підприємства «Бобровицький центр первинної медико-санітарної допомоги» Бобровицької міської ради Чернігівської області висловлює щиру подяку та повагу нашому земляку Богдану, БО «Благодійний фонд «ПАЦІЄНТИ УКРАЇНИ» https://www.facebook.com/patients.org.ua?mibextid=ZbWKwL та Nova Ukraine https://www.facebook.com/novaukraine.org?mibextid=ZbWKwL за постійну співпрацю та надання гуманітарної допомоги медичним закладам нашого ЦПМСД.

БО «Благодійний фонд «ПАЦІЄНТИ УКРАЇНИ» та Nova Ukraine уже другий рік допомагає нам в придбанні необхідних медичних засобів. Оперативно реагують та забезпечують потреби на запити нашого центру.

8 лютого 2024 року для покращення надання медичних послуг Бобровицький центр первинної медико-санітарної допомоги отримав 2 портативних електрокардіографи, 1 аналізатор сечі та 5 комплектів переносних бактерицидних ламп.

Щиро дякуємо кожному, хто наближає нашу Перемогу!

Бобровицькі медики допомагають колегам в ЗСУ

Медична рота 143 окремої стрілецької бригади щиро дякує колективам КНП «Бобровицька опорна лікарня» та «Бобровицький ЦПМСД» Бобровицької міської ради за постійну підтримку та допомогу нашому підрозділу.

Дякуємо за вкотре надану допомогу, зокрема, – це ноші медичні, шини що фіксують кінцівки, медичні засоби захисту, шприци, знеболюючі та інші ліки.

Разом до Перемоги!

Слава Україні!