Бобровицькі медики навчали студентів надавати першу долікарську допомогу постраждалим

Навички надання першої домедичної допомоги – це критична необхідність для кожної людини, особливо в умовах війни.

В умовах сьогодення кожен з нас може опинитись в ситуації, коли комусь з рідних чи просто людині на вулиці знадобиться допомога у разі надзвичайної ситуації. Саме від правильного алгоритму дій «рятівника» буде залежати стан потерпілого, і чи буде він жити, адже саме перша домедична допомога дозволяє зберегти життя постраждалого до приїзду працівників екстреної (швидкої) медичної допомоги.

На сьогоднішній день, розуміння основних способів і методів захисту, надання домедичної допомоги у разі виникнення надзвичайних ситуацій природного, техногенного, соціально-політичного та воєнного характерів є вкрай важливим для кожного, адже не маючи медичної освіти потрібно надати необхідну допомогу, при цьому не зашкодити постраждалому, до приїзду медиків.

Тож 21 листопада лікар загальної практики – сімейний лікар Бобровицького центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Шишков провів навчально-тренувальні заняття з питань, що стосуються алгоритмів надання домедичної допомоги в надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу зі студентами 1 курсу груп №2 та №3 ВСП «Бобровицький фаховий коледж імені О.Майнової НУБіП України».

Під час заходу здобувачі освіти освоїли принципи надання домедичної допомоги щодо проведення огляду постраждалого, здійснення серцево-легеневої реанімації, зупинки різних видів кровотеч, транспортування потерпілих тощо.