Навички надання першої домедичної допомоги – це критична необхідність для кожної людини, особливо в умовах війни.
В умовах сьогодення кожен з нас може опинитись в ситуації, коли комусь з рідних чи просто людині на вулиці знадобиться допомога у разі надзвичайної ситуації. Саме від правильного алгоритму дій «рятівника» буде залежати стан потерпілого, і чи буде він жити, адже саме перша домедична допомога дозволяє зберегти життя постраждалого до приїзду працівників екстреної (швидкої) медичної допомоги.
На сьогоднішній день, розуміння основних способів і методів захисту, надання домедичної допомоги у разі виникнення надзвичайних ситуацій природного, техногенного, соціально-політичного та воєнного характерів є вкрай важливим для кожного, адже не маючи медичної освіти потрібно надати необхідну допомогу, при цьому не зашкодити постраждалому, до приїзду медиків.
Тож 21 листопада лікар загальної практики – сімейний лікар Бобровицького центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Шишков провів навчально-тренувальні заняття з питань, що стосуються алгоритмів надання домедичної допомоги в надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу зі студентами 1 курсу груп №2 та №3 ВСП «Бобровицький фаховий коледж імені О.Майнової НУБіП України».
Під час заходу здобувачі освіти освоїли принципи надання домедичної допомоги щодо проведення огляду постраждалого, здійснення серцево-легеневої реанімації, зупинки різних видів кровотеч, транспортування потерпілих тощо.
![](https://rc-pmsd.bobrovica.com/wp-content/uploads/2023/11/404908528_1510842486407000_6689853241305971038_n-768x1024.jpg)
![](https://rc-pmsd.bobrovica.com/wp-content/uploads/2023/11/404905475_1510842309740351_7842471912737228951_n-1024x768.jpg)
![](https://rc-pmsd.bobrovica.com/wp-content/uploads/2023/11/404898249_1510842263073689_6426562214970867636_n-768x1024.jpg)
![](https://rc-pmsd.bobrovica.com/wp-content/uploads/2023/11/404893363_1510842503073665_4144935562836559518_n-768x1024.jpg)
![](https://rc-pmsd.bobrovica.com/wp-content/uploads/2023/11/404892253_1510842299740352_1646074988720090631_n-768x1024.jpg)
![](https://rc-pmsd.bobrovica.com/wp-content/uploads/2023/11/404575574_1510842329740349_4846185762380851668_n-768x1024.jpg)
![](https://rc-pmsd.bobrovica.com/wp-content/uploads/2023/11/404546065_1510842343073681_5218956151566240372_n-768x1024.jpg)
![](https://rc-pmsd.bobrovica.com/wp-content/uploads/2023/11/404513578_1510842279740354_8704114524717078552_n-768x1024.jpg)
![](https://rc-pmsd.bobrovica.com/wp-content/uploads/2023/11/404468061_1510842456407003_140234950258950190_n-768x1024.jpg)