У Бобровиці запрацювала мультидисциплінарна команда: хто може скористатися послугою

У Бобровицькій територіальній громаді на базі КНП «Бобровицький центр первинної медико-санітарної допомоги» працює мультидисциплінарна команда фахівців, яка надає медичні, соціальні та психологічні послуги найуразливішим групам населення для вирішення складних ситуацій.

Мультидисциплінарний підхід передбачає взаємодію фахівців з різних галузей з метою забезпечення якісних комплексних послуг конкретній людині або групі людей відповідно до виявлених потреб. У Бобровицькій громаді йдеться про координацію зусиль сімейного лікаря, медичної сестри, психолога та соціального працівника.

Роботу мультидисциплінарної команди у Бобровицькій територіальній громаді координує генеральний директор ЦПМСД Андрій Ткаченко. До складу команди наразі входять: сімейна лікарка Ніна Ковальчук, медична сестра Олена Урожай, психолог Ксенія Липко, соціальна працівниця Валентина Шульга. Усі вони пройшли відповідне навчання перед стартом роботи. 

Команда, насамперед, спрямовує свої зусилля на допомогу внутрішньо переміщеним особам, сім’ям загиблих військовослужбовців, людям з інвалідністю. Але звернутися за допомогою фахівців може будь-хто із мешканців громади, хто нагально потребує медичної, соціальної чи психологічної підтримки. 

«Мультидисциплінарна команда вже активно працює. У медиків вже були спрямування пацієнтів до соціальних працівників, були люди із психологічними і психіатричними проблемами, яких спрямовували до відповідних фахівців. У колег направду багато роботи, і я дуже вдячний їм за те, що взяли на себе додаткове навантаження без матеріальної вигоди», – розповідає Андрій Ткаченко.

Керівник медзакладу додає, що для ефективної роботи мультидисциплінарної команди до її роботи долучатимуть усіх лікарів ЦПМСД, психологів та фахівців соціальної роботи Центру надання соціальних послуг, які дадуть згоду працювати у такому форматі взаємодії з коллегами.

 «Ми вже частково долучили інших лікарів закладу до системи перенаправлення пацієнтських запитів і будемо продовжувати це робити. Лікарі проходитимуть відповідне онлайн-навчання. Адже один лікар не може закрити потребу у мультидисциплінарному підході, якщо йдеться про 25 тисяч населення, як у випадку нашої громади», – зауважує Андрій Ткаченко.

Якщо Ви потребуєте допомоги фахівців мультидисциплінарної команди, будь ласка, звертайтеся з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:00 за медичною консультацією чи допомогою за телефоном 0463221354, щодо соціальних питань – за телефоном 0682648797, за консультацією чи допомогою психолога – за телефоном 0951332650. За необхідності фахівці переадресують Ваш запит своїм колегам.

Впровадженням мультидисциплінарного підходу на Чернігівщині займається БО «Фонд боротьби з раком» в рамках Програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги» за підтримки Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Довідково Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоровʼя» – це проєкт міжнародної технічної допомоги, спрямований на підтримку реформування та відновлення системи охорони здоровʼя України за фінансового сприяння уряду США. Мета Проєкту — розбудова прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоровʼя, здатної задовольняти актуальні потреби населення України. Шляхом підтримки медичної реформи та цифрової трансформації охорони здоров’я Проєкт сприяє боротьбі з корупцією в медичному секторі та покращує доступ українців до високоякісних медичних послуг. Зараз діяльність сфокусована на відновленні системи охорони здоров’я для забезпечення безперервності надання медпослуг, зменшенні рівня захворюваності та зміцненні стійкості системи у протистоянні викликам війни.