Восени ризик захворіти підвищується. Вацинація проти COVID-19 критично важлива для стримування пандемії. Особливо важливо піклуватися про свій захист людям, які знаходяться у групі ризику щодо COVID-19. Це люди з хронічними захворюваннями. Відомо, що пацієнти, у яких є цукровий діабет або інші недуги гинуть частіше і швидше від коронавірусу SARS-CoV-2, ніж ті, хто не мають в анамнезі неінфекційних хвороб. Вакцинувати людей із хронічними захворюваннями безпечно. І робити це потрібно, зокрема, щоб вони менше наражалися на ризик тяжкого перебігу інфекції.
Отримати своє щеплення від COVID-19 можна в будь-якому закладі первинної медичної допомоги, незалежно від наявності декларації з лікарем і типу дози (першої, другої чи бустерної).
Як отримати?
- звернутися до найближчого медичного закладу чи знайти пункт вакцинації за лінком https://bit.ly/vaccinationpoints або за телефоном гарячої лінії НСЗУ 1677;
- взяти паспорт;
- прийти й отримати щеплення.
Звертаємо увагу, що в деяких населених пунктах працюють мобільні бригади з вакцинації.
У разі появи симптомів ГРВІ (підвищеної температури, головного болю, втоми, кашлю, болю в горлі, чхання, нежитю) зверніться до найближчого медичного закладу й отримайте направлення на безоплатне тестування або швидкий тест. Якщо лікар із якихось причин відмовляється надати таке направлення – звертайтеся до Контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19. Пам’ятайте, що турбота про здоров’я – ваш внесок у перемогу!